top of page

FAQ

 • Můžete mi namalovat krajinu podle mého výběru?
  Ano, zašlete na můj email Vaší předlohu v dobrém rozlišení a zvolte si rozměr obrazu. Vaší předlohu upravím na Vámi požadovaný rozměr a napíši Vám cenu obrazu bez rámování. Pokud s ní budete souhlasit můžeme začít :-)
 • Můžete namalovat můj portrét?
  Samozřejmě, pokud vlastníte dobrou předlohu, zašlete jí na můj email a napište svojí představu o technice provedení a velikosti obrazu. Neposílejte prosím sdílenou předlohu, ale svůj snímek stáhněte přes kabel do PC a jako přílohu vložte do mého mailu. Pokud není tvář při zvětšování na Vašem monitoru ostrá, nebo dokonce kostičkuje, tak tento snímek není vhodný jako předloha.
 • Kolik bude stát můj portrét?
  Představu o cenách a technice provedení získáte v ceníku na těchto stránkách.
 • Jaká kvalita fotografie je vhodná pro malbu portrétu.
  Samozřejmě ta nejlepší. V současné době umí i telefony zvládnout vyfotografovat dostatečně velký a ostrý snímek. Jenom si musíme dát pozor na dvě věci. Takzvané selfí je portrét tváře snímaný ze vzdálenosti cca 1m a nepříjemně protahuje tvář směrem k budoucímu divákovi. Je to dáno použitým ohniskem zabudovaného snímače fotoaparátu. Je proto lepší svěřit fotoaparát druhé osobě, která poodstoupí od snímané tváře, přiblíží hlavu portrétované osoby tak aby vyplnila obrazovku a portrét vyfotí tolikrát, aby se líbil portrétované osobě. Snímek bez blesku v denním světle bude samozřejmě lepší. Při koupi telefonu často dbáme na to, aby měl přístroj dostatečně dobrý vestavěný fotoaparát. Málo se poté staráme o to jak z telefonu dobrou fotografii dostat. Sdílením přes sociální sítě to nejde. Roboti nám zmenšují přenášenou fotografii. Je nutné přes kabel stáhnout fotografii v plném rozlišení do počítače a malíři jí zaslat nezmenšenou v příloze k emailu. Čím více budu ve tváři vnímat podrobností, tím větší budu mít radost z práce a portrét bude věrnější.
 • Zaslal jste mi obraz bez rámu
  Většina prodávaných obrazů je bez rámu. Pečlivě čtěte informace o prodávaném díle, protože obraz může být nafocen s rámem, ale prodáván bez rámu. Fotografie s rámem může být z doby, kdy byl obraz focen na výstavu, nebo byl zavěšen v interiéru mého domu.
bottom of page